pasztet warzywny z kaszą jaglaną

Obecnie skupiamy się na tym, co jemy – wybieramy towary coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej też poszukuje się zamienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje całkiem odsunięty od jadłospisu a produkty dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie wiele artykułów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je o wiele odpowiedniej. Wspaniałym przykładem należytego artykuły jest kasza jaglana, jaka kiedyś gościła na stołach niesłychanie w szeregu przypadków a teraz niestety została zapomniana.

kasza jaglana ze sliwkami

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest nadzwyczaj prosta – kasza jaglana to totalnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej aniżeli stereotypową, znaną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu jednakowoż jest tego godne, bowiem wrażenia smakowe są w samej rzeczy fajne. Dlaczego jednakże powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada niezmiernie dużo wartościowych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie trafnym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie tylko, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, które niezmiernie poprawiają pamięć oraz koncentrację a także wiele imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To perfekcyjny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza nadzwyczaj odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, którym wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany wobec tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.